Moja oferta

Co Ci proponuję?

Dokładnie to, czego brakowało mi w szkole ucząc się języka: praktyki autentycznego francuskiego!

Pracuje głównie z dorosłymi na poziomie średnio i wysoko zaawansowanym, ale również początkującymi. 

Zawsze dopasowuje się do mojego ucznia, jego potrzeb i rytmu. 

Nasze zajęcia lekcje on-line mogą wyglądać jak rozmowa z koleżanką z Francji, mogą być nieco bardziej ustrukturyzowane (praca na różnorodnych tekstach i materiałach, wspólnych ćwiczeniach, itp.) lub może to być mieszanka obu metod – to Ty wybierasz! 🙂    

Pomogę Ci nabrać pewności w Twoich kompetencjach językowych, wzbogacisz słownictwo i nauczysz się dostosowywać swój język do kontekstu.

Jestem tutaj, żeby Cię słuchać, więc będziemy poruszać tematy, które są dla Ciebie ważne, które Cię interesują.

Mogę udzielić Ci wsparcia długoterminowego lub możesz umówić się ze mną na pojedyńcze lub sporadyczne konsultacje, w zależności od Twoich potrzeb (egzamin, rozmowa kwalifikacyjna, wizyta we Francji itp.)

Do kogo się zwracam?

Znasz już dobrze podstawy francuskiego, masz całkiem spory zasób słownictwa, a mimo to masz wrażenie, że kiedy mówisz po francusku masz blokadę? Twój poziom nie do końca Cię satysfakcjonuje? Brakuje Ci praktyki by mówić płynniej?
Masz ochotę spróbować innej formy nauki? Moje zajęcia mogą być właśnie dla Ciebie!

Moje lekcje mają formę konwersacji, ale jeśli potrzebujesz odświeżenia wiedzy lub wolisz bardziej klasyczne podejście, dostosowuję się całkowicie do Twoich potrzeb!

Moim głównym celem jest pomóc innym przełamać blokady i mówić pewnie po francusku, dostosowując się do indywidualnego tempa każdego.

Niezależnie od tego, czy chcesz poprawić swoją komunikację w języku francuskim, utrzymać dobry poziom, czy po prostu nabrać pewności siebie używając francuskiego, jestem tutaj, aby wspierać Cię w Twojej językowej podróży.

Wspólnie zadbamy o to, aby francuski był językiem, który opanujesz we wszystkich sytuacjach życia codziennego i zawodowego, zawsze w miłej i troskliwej atmosferze! 🙂

A konkretnie, jak to wygląda?

On discute !

Umawiamy datę i godzinę, łączymy się na dowolnym komunikatorze internetowym (Skype, Google meet, Teams, etc) i rozmawiamy po francusku przez 60min. Jeżeli Twój poziom na to pozwala, lekcja odbywa się w 100% po francusku. Chcę żebyśmy maksymalnie wykorzystały_li czas na naukę. Wysyłam Ci wspólny dokument Google, w którym zapisujemy nowe słownictwo i wyrażenia.

Czasami posługuję się materiałami dydaktycznymi (przygotowuję je sama), które służą do pomocy w dyskusji lub rozszerzeniu słownictwa na dany temat. Najczęściej są to lekcje w formie expression libre, gdzie po prostu spontanicznie rozmawiamy.

Kilka wskazówek

Jeśli to możliwe wybierz czas i miejsce pracy, który pozwoli Ci na koncentrację i pisanie notatek (numerycznych lub ręcznych).

Wiem, że nie zawsze łatwo jest znaleźć czas na naukę, ale zachęcam Cie do regularnych spotkań, wtedy efekty naszej pracy będą naprawdę widoczne.

Nie stresuj sie! Nasze spotkania to nauka, ale przede wszystkim “moment dla Ciebie”, dla Twojego rozwoju, postaram się, żeby był on jak najprzyjemniejszy! 🙂

Zazwyczaj nie zadaję pracy domowej, ale jak najbardziej zachęcam Cię do otaczania się językiem poza naszymi zajęciami. Francuskie podcasty, kanały YouTube, seriale, książki… Z przyjemnością coś Ci zarekomenduje na podstawie Twoich zainteresowań. Jeśli będziesz mieć pytania odnośnie jakichkolwiek francuskich zagadnień, pozostaję do Twojej dyspozycji drogą mailową nawet poza naszymi zajęciami.  

Koniecznie poinformuj mnie, jeśli nie chcesz poruszać pewnych tematów, które są dla Ciebie tabu lub stresujące. Jest to dla mnie bardzo ważne, żebyś czuł_a się komfortowo na naszych zajęciach.

Jeśli potrzebujesz pomocy z jakimś konkretnym zagadnieniem, z chęcią się dostosuję do Twoich potrzeb!